Fodbold og Futsal

Hjemmehørende fodbold klubber 

Fodbold og Futsal
Dansk Boldspil union (DBU) www.dbu.dk

Fodbold

Futsal


 

Aakanden GF
(primært børn)

Kontaktperson
René Møllegaard
Email aakandengf@gmail.com

Facebook siden Aakanden-GF

Hjemmeside
aakandengf.dk


 

Boldklubben 1903 (B1903)

Kontaktperson
Mads Harder 
Email mads.harder@b1903.dk

Kontakt
Tlf. 39 65 19 03
Email b1903@b1903.dk

Hjemmeside
www.b1903.dk


 

Gentofte Fodboldklub

Formand
Martin Keller
Tlf. 25 40 68 00
Email martink@dfi.dk


 

Gentofte Fodbold Akademi
(fodbold og futsal, primært børn)

Formand
Claus David Jørgensen

Mobil 51515141

Email gentoftefa@yahoo.com

Hjemmeside
www.gentoftefodboldakademi.dk 


 

Gentofte-Vangede Idrætsforening (GVI)

Formand
Jesper Sørensen
Tlf. 29 69 48 51

Kontaktperson
Judy Ladegaard
Tlf. 39 69 17 82

Email gvi1921@gmail.com 

Hjemmeside
www.gvi-fodbold.dk


 

Gentofte Pædagogiske Forening - G.P.F.

Formand
Rune Stoltenberg Johansen
Email rstoltenberg@webspeed.dk


 

Hellerup Idræts Klub (HIK-Fodbold)
(fodbold og futsal)

Formand
Lone Falsig Hansen

Kontaktperson
HIK's kontor
Tlf. 39 62 14 28

Email tk@hik.dk og kontoret@hik.dk

Hjemmeside
www.hik.dk


 

Jægersborgs Boldklub
(fodbold og futsal)

Fodbold, Formand: Kurt Bagge Hansen

Tlf 20765164

Mail kurt.bagge-hansen@jb-bold.dk 

 

Futsal, Formand: Christian Peytz

Tlf 40405770

Mail Christian.peytz@jb-Futsal.dk 

Email kontoret@jb-bold.dk

Hjemmeside
www.jb-bold.dk


 

MOT Mænd over tredive
(kun for voksne)

Formand
Jens Elsbo
Tlf. 39 65 05 80
Email jse@cowi.dk


 

Skovshoved Idrætsforening (SIF)

Formand
Kurt Bagge-Hansen
Email kuba@skovser.dk 

Kontaktperson
Pernille Marcussen
Email fodbold@skovser.dk

Hjemmeside
www.skovser.dk